Fundația Comunitară Galați anunță câștigătorii Semimaraton Galați 2018

Fundația Comunitară Galați anunță câștigătorii Semimaraton Galați 2018

86
0
DISTRIBUIȚI

După finalizarea evenimentului Semimaraton Galați 2018, Fundația Comunitară Galați face publică lista câștigătorilor din cadrul acestui eveniment sportiv, atât pentru categoriile de vârstă, cât și pentru premiile Open, conform Regulamentului oficial al evenimentului publicat pe site-ul www.semimaratongalati.ro .

Câștigătorii pentru proba de Semimaraton (categorii de vârstă):

  • FEMININ – Categoria 18-29 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                        209                     Mihaela Stanciu                          01:57:49,1
    2                        172                       Alina Mantu                              02:09:47,8
    3                          8                         Elena Hogaș                             02:28:39,7
  • FEMININ – Categoria 30-39 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                        122                     Cristina Furcilă                           01:50:54,8
    2                        101              Ana Maria Elena Pădurariu                  01:50:55,1
    3                         40                       Mihaela Milea                            02:01:15,4
  • FEMININ – Categoria 40-49 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                         38                      Alina Gherasim                           01:38:15,7
    2                        143                       Daniela Vodă                            01:42:41,7
    3                        136                     Domnica Oprea                           01:46:55,3
  • FEMININ – Categoria 50+ ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                        124                    Nela Andronescu                        01:49:09,8
    2                        163                      Ionela Dobrea                          01:55:39,6
    3                        148                      Gica Vasilache                          02:11:01,3

 

  • MASCULIN – Categoria 18-29 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                        127                    Dumitru Nicolaev                        01:11:35,0
    2                        115                 Vlad Alexandru Mateiu                    01:23:08,5
    3                         90                      Cătălin Tilibașa                          01:29:18,6
  • MASCULIN – Categoria 30-39 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                         82                      Cristian Bornaz                         01:18:34,2
    2                          7                         Ovidiu Petre                           01:27:13,8
    3                        117                 Silviu-Felix Burueană                     01:27:52,8
  • MASCULIN – Categoria 40-49 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                         30                    Adrian Teodorescu                        01:33:07,1
    2                        128                      Viorel Cojocaru                          01:33:43,6
    3                        100                       David Chronic                           01:34:44,1
  • MASCULIN – Categoria 50+ ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                         158                   Emanoil Apărece                         01:24:57,6
    2                          99                     Ștefan Căpraru                          01:27:48,6
    3                         114                       Virgil Alecu                             01:28:32,1

Câștigătorii pentru proba de Semimaraton (categorii de vârstă):

  • FEMININ – Categoria 14-29 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                       1085                     Laura Chihaia                         00:47:04,4
    2                       1119                     Andreea Ghiță                        00:49:40,7
    3                       1027                     Maria Melniciuc                        00:53:23,2
  • FEMININ – Categoria 30-39 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                       1077                     Laura Burdușa                        00:51:19,5
    2                       1128                      Corina Mitrică                        00:52:47,5
    3                       1151                Victorița Condurache                    00:53:18,5
  • FEMININ – Categoria 40-49 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                      1065                      Daniela Ciocan                         00:42:14,9
    2                      1223                  Laurenția Mihalache                     00:49:25,9
    3                      1060                        Anda Vieru                            00:51:38,5
  • FEMININ – Categoria 50+ ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                      1072                    Maria Constantin                        01:03:34,8
    2                      1215                    Zamfira Macovei                         01:09:32,1
    3                      1105                    Nicoleta Pleșcan                         01:12:13,7
  • MASCULIN – Categoria 14-29 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                       1026                    Iulian Melniciuc                         00:36:43,0
    2                       1123                  Bogdan Pădureanu                      00:37:58,6
    3                       1139                     Dragoș Voinea                          00:45:01,0
  • MASCULIN – Categoria 30-39 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                       1066                      Teodor Ioniță                          00:46:40,9
    2                       1249                    Aurelian Lăptucă                       00:47:41,4
    3                       1245                      Cristian Mircioi                        00:47:53,9
  • MASCULIN – Categoria 40-49 ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                       1194                        Sorin Ene                              00:38:35,1
    2                       1178                      Ioan Tarciniu                           00:43:53,4
    3                       1061                      Vasile Tătaru                           00:44:40,1
  • MASCULIN – Categoria 50+ ani
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare
    1                       1135                        Culai Voicu                            00:40:28,4
    2                       1117                    Dan Marcoșanu                          00:49:26,4
    3                       1112              Cristinel-Florin Popovici                     00:52:41,5

Câștigătorii premiilor Open – proba Semimaraton:

  • FEMININ
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare                  Premiu acordat
    1                         38                      Alina Gherasim                          01:38:15,7                               1000 lei
    2                        143                       Daniela Vodă                           01:42:41,7                                750 lei
    3                        136                     Domnica Oprea                          01:46:55,3                                500 lei
  • MASCULIN
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare                  Premiu acordat
    1                       127                     Dumitru Nicolaev                        01:11:35,0                                1000 lei
    2                        82                       Cristian Bornaz                          01:18:34,2                                 750 lei
    3                       115                  Vlad Alexandru Mateiu                    01:23:08,5                                 500 lei

Câștigătorii premiilor Open – proba Cros:

  • FEMININ
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare                  Premiu acordat
    1                      1065                      Daniela Ciocan                         00:42:14,9                                500 lei
    2                      1085                       Laura Chihaia                          00:47:04,4                                400 lei
    3                      1223                  Laurenția Mihalache                      00:49:25,9                                250 lei
  • MASCULIN
    Loc             Număr concurs            Nume concurent                  Timp final de alergare                  Premiu acordat
    1                      1026                     Iulian Melniciuc                         00:36:43,0                                  500 lei
    2                      1123                  Bogdan Pădureanu                       00:37:58,6                                  400 lei
    3                      1194                       Sorin Ene                               00:38:35,1                                  250 lei

Câștigătorii premiilor Open – proba Ștafetă*:

Loc             Număr concurs            Nume echipă                  Timp final de alergare                  Premiu acordat
1                       501                       Run Galați                          01:17:11,0                              250 lei * 4
2                       500                     Așii Alergării                         01:18:21,0                              200 lei * 4
3                       515                    Elite Runners                         01:29:21,8                              150 lei * 4

*Notă: Membrii care compun echipele de Ștafetă sunt:
1. Run Galați: Ionuț Chemer, Laurențiu Istrate, Săndel Neagu, Cosmin Plesnilă
2. Așii Alergării: Mircea Batog, Laurențiu Cobzaru, Liviu Cobzaru, Cristian Onofrei
3. Elite Runners: Alexandru Costel Gagiu, George Lipieanu, Dumitru Nedelcu, Violeta Spanache

Câștigătorii categoriilor de vârstă de la fiecare probă vor primi medalii, diplome și trofee. Câștigătorii pentru premiile Open vor primi premii în vouchere conform valorilor menționate în listele de mai sus. Companiile care vor acorda vouchere câștigătorilor de Open sunt: Hervis, OneGym, Maus Bike, Preț Fix.
Toate premiile pot fi ridicate de la sediul Fundației Comunitare Galați: Str. Nicolae Holban (fosta Str. Culturii), nr. 1B, mun. Galați, jud. Galați, începând cu 15 iunie sau pot fi trimise prin curier către câștigătorii domiciliați în alte orașe, cu plata integrală la expeditor. Pentru orice alte întrebări, contestații sau solicitări, vă rugăm să contactați organizatorii evenimentului la numerele de telefon: 0748.292.764 (Marius Geru), 0732.731.217 (Georgiana Mihailovici), 0756.963.959 (Cristina Floroiu) sau prin e-mail la adresa info@fundatiacomunitaragalati.ro .

Citește și: Tu știi ce fonduri au strâns cauzele înscrise la Semimaraton Hervis Galați?

LĂSAȚI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.